widowski
Witryna poświęcona jest wróżby online
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Złamane Serce – Jak się Odkochać w 7 Krokach i Zapomnieć o Eks

Portret użytkownika Admin

Pewnie po rozstaniu słyszałeś wiele razy „że czas leczy rany”. Albo „że musisz nauczyć się z tym żyć”. Co za pierdoły. Wiele chorób same się wyleczy, dzięki możliwościom naszego organizmu. Jednak warto przyspieszyć proces zdrowienia, niż cierpieć NADMIERNIE. W internecie znajdziesz typowe porady: „Odetnij się od kobiety”, „Zniszcz jej zdjęcia”, „Zniszcz wszelkie ślady w swoim mieszkaniu, które mogą Ci się o niej przypominać i rozdrapywać ranę. Skasuj wasze ulubione piosenki na playliście. Zerwij z nią kontakt całkowicie. Usuń ze znajomych na Facebooku”. To jest dobra rada, konieczna, ale nie wystarczająca. Umysł ludzki tak, z biegiem czasu sam wygasza emocje i to może trwać miesiącami. Pytanie jest – czy warto tracić czas (swojego życia) na tak powolne wygaszanie emocji?

Problem jest tego rodzaju, że jeżeli takie „przypominacze” pojawiają się w ciągu dnia, no to siłą rzeczy te emocje na nowo są pobudzane. To tak, jak palacz, który chce rzucić palenie, a co chwila ktoś go częstuje papierosem. Więc to odcięcie jest pierwszym krokiem do odkochania się. Jakie są inne metody na odkochiwanie?

Czy powinieneś usuwać eks ze znajomych na Facebooku?

Można długo dyskutować na ten temat, bo na Facebooku (nawet jak nie jesteście w znajomych), to Ci ktoś przypomni o ex. Więc to wszystko zależy jak silny jest Twój ból po rozstaniu. Jeżeli samo przypomnienie o ex na Facebooku ma Cię dołować i niszczyć proces zapominania – skasuj eks ze znajomych. Kropka. Usuń to wszystko, co Ci ją przypomina.

I teraz, gdy już uporządkowaliśmy kwestię przypominaczy, to do akcji wchodzą techniki terapeutyczne, psychologiczne, niwelujące emocje połączone ze wspomnieniem byłej osoby. Najczęściej jest tak, że gdy przypominamy sobie jakąś sytuację z przeszłości z byłą osobą, to zaraz za tym rodzą się emocje w ciele. I za pomocą tych technik, o których trochę powiem, oddzielamy emocje od wspomnień.
Uwaga! Ten wpis nie zastępuje profesjonalnej porady psychologa. To tylko zestaw wstępnych wskazówek, których celem jest niwelacja bólu emocjonalnego po rozstaniu. Przed zastosowaniem tych technik skonsultuj się z psychologiem lub lekarzem.

Kolejne kroki i ćwiczenia do zrobienia:

https://www.uwodzenie.org/zlamane-serce-jak-sie-odkochac-w-7-krokach/

Adept

Odpowiedzi

Portret użytkownika Heathcliff

Bardzo dziękuję za wpis!

Bardzo dziękuję za wpis!

Byłam u psycholog na 10

Byłam u psycholog na 10 sesjach i nie usłyszałam ani jednej techniki, którą miałabym stosować, aby sobie pomóc. W mojej opinii, taki blog jest więcej wart niż wydawanie hajsu na pomoc "profesjonalistki". A jeśli przesadzam, bo jestem na nią zła, to przynajmniej jest tyle samo wart.

Wtrace coś odnośnie chodzenia

Wtrace coś odnośnie chodzenia do psychologa tego prawdziwego a nie takiego po miesięcznym kursie. Według mnie chodzenie do psychologa w głównej mierze ma pomóc w odnalezieniu siebie, zrozumieniu swoich uczuć itd. Wiadomo terapia jest ważna, ale prawda taka że psycholog ma być tylko pomocą a cała robotę musimy wykonać sami i nie zależnie czy chodzimy bo zerwalismy i nie dajemy rady czy mamy inne problemy.
Artykuł jak najbardziej na .
Dobrej nocy!

Dokładnie tak jest. Psycholog

Dokładnie tak jest. Psycholog ma Cię przywrócić jakby do życia, pomóc przepracować traumy, ale nie nauczy Cię podrywać bo nie jest od tego. Od tego jest podrywaj.org Smile