widowski
Witryna poświęcona jest wróżby online
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit END.

Ślepe stosowanie zasad bez myślenia i filtrowania wiedzy.

Portret użytkownika Marciano

Wróciłem tutaj po wielu latach nieobecności. Trochę z ciekawości a trochę z sentymentu. Byłem ciekaw co tutaj jest, jacy są tutaj faceci. A może są osoby, które kojarzę z dawnych lat i bym był ciekaw zmiany ich podejścia do wielu rzeczy.

Przeglądałem sobie spokojnie forum i tematy z pomocą.
Moje pierwsza myśl. Często widzę, że ludzie przyswajają pewne rzeczy z tej wiedzy i stosują je z automatu kiedy nie idzie, są jakieś przeciwności losu albo trzeba się wysilić. Przyznam się, że sam kiedyś myślałem podobnie. 5 lat temu jak byłem jeszcze małym i niedojrzałym gościem.

Teraz dostrzegam, że faceta od chłopca dzieli wiele różnic. Jedną z nich jest to, że facet potrafi być wytrwały i dążyć do celu. Ten cel ma go uszczęśliwić. Jest kobieta która jest trudna do zdobycia ? Ale zarazem spełnia moje wysokie wymagania bo wymagam sporo od kobiet i od siebie też ? To niby dlaczego mam ją olać.

Zaznaczę też, że nie neguje tego, że zasady działają. Neguje to, że często stosujemy je niejako z automatu. Owszem opisze teraz zasadę olej ją jak nie idzie. I ma ona racje bytu. Ale czy trzeba jej używać po pierwszym spotkaniu bo natrafiamy na przeszkodę ? Sam mam limit spotkać na których się skupiam a dopiero po nim ZASTANAWIAM się czy inwestowanie w tą kobietę więcej czasu sprawi mi szczęście i czy kobieta ta jest warta tego. Nie zawsze odpowiedź jest taka sama Smile

Zmierzam do zasady " olej ją jest ich pełno "

Po pierwsze widziałem już kilka razy tą zasadę przedstawioną w sposób, który jest daleki od szanowania kobiet. A uważam, że szanować je trzeba nawet kiedy ma się różnice zdań i podejść do pewnych kwestii.

Po drugie facet a nie chłopiec jest wytrwały. Jeśli są problemy to powinien umieć sobie z nimi radzić. Trzeba wiedzieć gdzie jest granica ale dlaczego mam nie spróbować czegoś więcej ? Zresztą wrzucamy takie rady z automatu często znając ułamek tego co autor nam przekazał.

Dlaczego ? Wychodzę z założenia, że podejmuje decyzje, które sprawią, że będę szczęśliwy. Ja będę.

Chce podejść i poznać jakaś kobietę ? - Czemu mam tego nie zrobić skoro sprawi mi to szczęście ?

Chce wrzucić moją relacje z TĄ kobietą na wyższy poziom mimo, że ona nie chce ? - Pokaże jej trochę mojego świata. Uchylę jej trochę szczęścia. Zgodnie z moją zasada spróbuje kilka razy. Poświecę więcej czasu niż na inną losową kobietę albo nawet 3 inne losowe. Co z tego ? Sprawi mi to przyjemność to robię właśnie to.

Łatwo jest olać i szukać kolejnej. Trudniej podjąć dojrzałe i ambitne działania.

Sam jestem aktualnie w sytuacji, że już kilka spotkań nie ruszyło nic dalej. Doszedłem do założenia, że aby nie wpaść w frendzone trzeba podjąć działania. Co zrobiłem ? Powiedziałem wprost. Idziemy na kolację w x lub y. I tak oczywiście jest to randka. Ona oczywiście nie chciała się na to zgodzić. To zapytałem dalej x czy y Ci pasuje ? I co ? Zgodziła się. Nie mam problemu by wprost zakomunikować jej moje zamiary mimo tego, że 3 razy nie dała się pocałować. Powiedziałem jej też wprost, że zaproszę ją na 3 randki i ja nie pójdzie na żadną to będzie koniec. ( To w związku z naszą rozmową na nasz temat ) Czemu nie ? Jeśli jesteś pewny siebie, intrygujesz ją i interesujesz i trzymasz dużo silniejszą ramę od niej to nigdzie nie ma problemu. Tak jest troche tutaj. Wiem, że ją interesuję i pokazuje jej pewność siebie. Ale to tylko ułamek sytuacji naszej i nie wyobrażam sobie doradzać tylko na podstawie tych informacji. Wracając do tematu. Dzięki temu, że wprost powiedziałem, że idziemy na randkę nie będzie mogła mnie wrzucić do Friendzone a by dodatkowo utkwiło to w niej to dostanie mały bukiecik kwiatów przed wyjściem. ( Rada: Dawajcie kwiaty tak by ni musiała z nimi chodzić. Przed spotkaniem jak ją odbierasz z domu lub po jak odprowadzasz. Nic tak nie wkurza kobiet jak targanie kwiatów ze sobą a i bez wody szybciej uschną. )
Dam jej kwiat bo ja mam na to ochotę Smile Lubie sprawiać by kobieta się uśmiechała Smile

____________

Drugi przypadek to kobieta z dzieckiem.
Większość nawet nie znając tej kobiety wyrzuca by od razu olać.
Dlaczego ?

A może ktoś spotkał kobietę, która spełnia większość jego wymagań, jest dojrzały i nie przeszkadza mu dziecko ? Znam osobę która miała z tym dylemat ale zdecydowała się na to bo podjęła się rozłożenie tematu na czynniki pierwsze i stwierdziła, że spróbuje.

I jest szczęśliwa teraz. Spędza mega pozytywny czas z tą kobietą, mają dobry sex, ona jest inteligentna. Pytałem go czy jest szczęśliwy i powiedział, że tak.

Ale jemu to odpowiadało a komuś innemu nie. Każdy z nas jest inny i nie możemy stosować uniwersalnych zasad w ciemno na zasadzie kopiuj - wklej.

Ale z racji, że miał to być tylko krótki wpis idę do meritum.

Czego nauczyło mnie życie ?
Że od każdego człowieka możemy czegoś się nauczyć.

Tutaj właśnie to robimy, Uczymy się od siebie i od swoich doświadczeń by nie powielać błędów. Ale trzeba to połączyć z drugą rzeczą jaką nauczyło mnie życie.

Filtruj wiedzę jaką znajdujesz, testuj ją u siebie i wybieraj to co Ci pasuję a to co Ci się nie podoba odrzucaj.

Nie zamierzam ślepo stosować wszystkich porad tutaj, z książki czy od człowieka który mi je poradził. Najpierw je przemyślę, sprawdzę co jest dla mnie dobre, co odpowiada moim własnym zasadą i co może dać mi szczęście. Przetestuje też jak działają.

Właśnie tak. Pewne zagadnienie sprawdzi się u jednej osoby ale za to inna inaczej podejdzie do tematu. Czy to znaczy, że tylko jedna osoba będzie szczęśliwa ? NIE. Każdy ma swoją drogę do szczęścia i każdy może mieć swoją drogę do kobiety.

Szanujmy się też tutaj nawzajem, mimo różnicy zdań. Stosuje to też do kobiet. Szanuje każdą póki nie udowodni mi, że na to nie zasługuję. ( a o to trzeba się postarać a nie, że jakaś głupia gierka i od razu przestaje ją szanować ) Szacunek to coś dużo bardziej wartościowego by zaprzepaścić go po głupiej kłótni czy jakieś małej gierki też często nie świadomej. Tutaj panowie często wam go brakuje. Nazywacie kobiety w sposób którego nie chce tu przytaczać. Robicie to nie znając w zasadzie tej kobiety. Owszem może takie podejście jest dla was najlepsze i wtedy róbcie tak jak uważacie Smile W końcu każdy ma swoją drogę do szczęścia i spełnienia w życiu.

Marciano

Odpowiedzi

Portret użytkownika Kensei

Witaj po przerwie, miło, że

Witaj po przerwie, miło, że wpadłeś.
Spoko wpis, zgadzam się, stosowanie ślepo tych samych rad w każdej sytuacji to przykład ignorancji, niedojrzałości do podejmowania własnych decyzji. Rady to narzędzia, szablony, schematy, uogólnienia. Warto je wziąć pod uwagę i dokonywać wyboru, po analizie wielu czynników, znając siebie, wiedząc czego się chce, w oparciu o wyjątkowość dwojga ludzi, których temat dotyczy.

Portret użytkownika Marciano

A dziękuję bardzo Przerwa

A dziękuję bardzo Smile Przerwa długa bo kilkuletnia Smile

Dokładnie. Tak samo ciężko doradzić komuś dobrze kiedy nie zna się całej sytuacji Smile Łatwiej samemu próbować i wyciągać wnioski a porady stosować jako tylko ogólny kierunek na forum Smile

Bardzo dobry wpis. Idealnie

Bardzo dobry wpis. Idealnie pokazujesz co to znaczy poprostu czerpać ze źródła własnej wizji.

Szkoda, że ostatnio takich wpisów tutaj niewiele Wink ale może to i lepiej. Przynajmniej łatwiej "filtrować" coś pożytecznego od przechwałek jeśli chodzi o blogi Wink pozdro.

Portret użytkownika Owski

Jeszcze jest taka grupka

Jeszcze jest taka grupka ludzi która z reguły potrafi bardzo dobrze doradzić, a sama w praktyce się gubi no i na odwrót - dający radę wyrywacze, a zeby Ci coś doradzić to cięzej, tak zwani naturale

Na świecie jest około 3,5

Na świecie jest około 3,5 miliarda kobiet, każda z nich jest wyjątkowa (żadna idealna Laughing out loud). Mimo, że sterują nimi te same mechanizmy biologiczne, fizjologiczne to jednak każda jest tak na prawdę inna. Nie ma sensu sztywno trzymać się oklepanych zasad chociaż w dużej większości przypadków one działają.

Większość tych zasad jest raczej dla ludzi, którzy nastawiają się na szybki seks. Olej, daj spokój, za długo to trwa. A czasem dłuższa gra jest bardzo przyjemna Wink

Jak dobrze się to czyta! To

Jak dobrze się to czyta! To zupełnie inny level świadomości niż kazania nowo-nawróconych PUA, którym po pierwszym seksie uderza do głowy sodówka i chcą pouczać cały świat. Czapki z głów!